Accepta Refuza

Oportunităţi de carieră

Pentru a ne atinge obiectivele, cautam cei mai buni oameni.

Compania noastra este angajata in dezvoltarea corporativa pe termen lung - pentru o crestere durabila si profitabila. Aveti sansa sa ne ajutati si sa construiti o cariera solida in cadrul echipei noastre.

In acest moment, avem deschise urmatoarele pozitii:

Senior Accountant

Candidatul ideal

- Absolvent studii economice superioare;

- Experienta in domeniul financiar-contabil minimum 5 ani;

- Certificare Expert Contabil constituie avantaj;

- Experienta in utilizarea programelor informatice specifice, reprezinta un avantaj cunoasterea iScala;

- Cunoasterea limbii engleze;

- Capacitati bune de organizare si prioritizare a sarcinilor;

- Abilitatea de a lucra in echipa;

- Dorinta de a livra rezultate;

- Adaptabilitate, flexibilitate;

- Atentie sporita la detalii;

- Rezistenta la stres;

- Implicare si spirit de initiativa.

Descrierea jobului

- Efectuarea inregistrarilor contabile in conformitate cu legislatia in vigoare;

- Inregistrarea corecta si la zi in programul utilizat a tuturor documentelor contabile: facturi de achizitie marfa, facturi de cheltuieli, incasari si plati prin orice instrumente de incasare / plata, deconturi de cheltuieli, bonuri de consum, etc.;

- Colectarea si inregistrarea in contabilitate a chitantelor, dispozitiilor de plata sau incasare, deconturilor si documentelor aferente platilor efectuate de firma, completarea si inchiderea zilnica a registrului de casa;

- Tinerea la zi a evidentelor pe furnizori si efectuare platilor la scadenta;

- Intocmirea balantei de verificare;

- Intocmire si depunere declaratii fiscale;

- Intocmire situatii financiare;

- Mentinerea relatiilor cu organele administratiei publice;

- Efectuarea de situatii si rapoarte catre managementul companiei;

- Colaborarea stransa cu celalalte departamente ale societatii;

- Respectarea prevederile legale in domeniu;

- Elaborarea si controlul aplicarii regulilor si procedurilor interne;

- Asumarea raspunderii pentru corectitudinea inregistrarilor in contabilitate.

Persoanele interesate pot trimansmite CV-ul la adresa elisabeta.bordescu@vaillant-group.com până la data de 28.02.2019.